THE100 CLTH

Jak tworzymy nasze hafty?

Cześć,

dzisiaj kilka słów o tym z czego jesteśmy wyjątkowo znani – o haftach.

Jak to działa?

Jak mogliście zauważyć w kolekcjach takich jak Hype Japan, Lost in China i dzisiejszej After The Storm hafty, które projektujemy są bardzo duże i zaawansowane. Wejście na taki poziom kosztowało nas wiele czasu, przez który zdobywaliśmy wiedzę i kontakty. Ten typ znakowania jest znacznie bardziej zaawansowany od wszystkich innych metod (np. sitodruku). Przy projektowaniu musimy wziąć pod uwagę bazowy materiał i to jak będzie się zachowywał, podkład (czyli taka warstwa haftu, której nie widzicie, lecz pełni ważną rolę w stabilności haftu tzw. apla), różne metody ściegów  (np. tatami, satyna, stębnówka), ich łączenie, przejścia tonalne i wiele innych. Super jest to, że z każdym nowym projektem czujemy lvl up w jego wykonaniu.

Jak to wygląda od kuchni?

Zanim haft będzie finalnie gotowy przechodzi przez ręce kilku osób. Zaczynamy od designu grafiki na której podstawie zrobimy haft. Niektóre tworzymy sami, a niektóre zlecamy naszym grafikom. Następnie projekt trafia do UK, gdzie ekspert od projektów hafciarskich projektuje ułożenie ściegów (musicie wiedzieć czym jest projekt hafciarski – to taki algorytm, który mówi hafciarce jak ma się poruszać, jaką drogę pokonać, gdzie wbić igłę itd.). Przy prostych projektach (np. napisach) robi się to automatycznie. Jednak zrobienie tego zgodnie ze sztuką wymaga pracy ręcznej. Tak np. smok wymagał ok 20 godzin pracy. Gdyby wzór układał komputer nie wyglądałby to w połowie tak dobrze. W całym procesie uczestniczy jeszcze technik haftu. W razie konieczności nakłada poprawki, które mają znaczenie w etapie produkcji. Gotowy projekt trafia do hafciarni w Polsce gdzie wykonujemy próbne hafty a potem sample ubrań. Tak to w przybliżeniu wygląda.

Czemu o tym mówimy?

Chcemy abyście wiedzieli jaka historia stoi za ubraniami, które u nas kupujecie, oraz że THE 100 pracując nad haftem myśli o designie i równie mocno o jego jakości. W tym roku planujemy jeszcze kilka ciekawych realizacji, o których już niebawem…

Dzięki!

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.